Imprezy: 2019

05.05.2019 Maraton MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy więcej...

04.05.2019 V Bieg Borków w Połczynie-Zdroju więcej ...Wyniki 2018

RADIO

BAZA NOCLEGOWA
Sponsorzy i Patroni Medialni:

Piotr Kurek napisał...


Połczyn-Zdrój czeka na maratończyków MTB 
6 maja wielka impreza z dobrymi nagrodami

6 maja w Połczynie-Zdroju odbędzie się Maraton MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy. Impreza jest jedną z dwunastu cyklu Zachodniej Ligi MTB 2018. Na starcie stanie zapewne ponad pół tysiąca fanów kolarstwa górskiego. Na najlepszych czekają - poza pucharami, medalami i statuetkami - nagrody finansowe w łącznej wysokości 13 tysięcy złotych.

– Jako mieszkaniec Połczyna-Zdroju cieszę się bardzo, że jedna z edycji Zachodniej Ligi MTB 2018 odbędzie się w moim mieście - mówi Andrzej Maziarz, pasjonat kolarstwa górskiego i jego animator. – Panie i mężczyzni rywalizować będą w przepięknej okolicy. Ci, którzy byli u nas choćby raz - wiedzą, że sceneria sportowej rywalizacji jest zachwycająca, szczególnie kilkanaście kilometrów od miasta, w miejscu, które nazywamy Połczyńską Gardą.

– Wspólnie z władzami Połczyna-Zdroju od ponad dziesięciu już lat organizujemy imprezy kolarstwa górskiego: zawody XC i maratony MTB - podkreśla Andrzej Maziarz. – Trzy lata temu udało się nam przeprowadzić zawody Pucharu Polski z udziałem czołowych zawodników MTB naszego kraju. Mamy zatem już spore doświadczenie i 6 maja z radością powitamy w naszym mieście rowerową brać z całej Polski.

Dystans Mega liczyć będzie 66 km, Mini - 33 kilometry. Zawodnicy ze sportowymi osiągnięciami, jak i debiutanci, powinni wiedzieć, że w roku 2009 w połczyńskim maratonie MTB zadebiutował ... Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów. Zmęczył się okrutnie na "Trzech Garbach", dojechał w deszczu do mety i powiedział, że odtąd nabiera szacunku dla kolarzy górskich.

Start i meta imprezy znajdować się będą w parku zdrojowym, przy pijalni wód "Joasia". Kobiety i mężczyzni stąd ruszą honorowo na maratonową trasę, ścieżkami parkowymi i dalej ulicą Sobieskiego. Po przejechaniu jednego kilometra, na wysokości "Trzech Garbów", nastąpi start ostry... Będzie można pedałować indywidualnie i parami.

Warto się wybrać na maraton MTB do Połczyna-Zdroju, który na początku maja każdego roku zachwyca swą naturalną urodą. Polecam, rekomenduję, zachęcam. Kilka razy byłem tutaj jako moderator imprezy kolarskiej z mikrofonem w ręku. Po raz pierwszy w roku 2007, po raz ostatni w 2015. 6 maja znów stanę w parku zdrojowym, by mówić o pasjonatach kolarstwa górskiego, o mieście z duszą i dobrych jego gospodarzach z Panią Burmistrz Barbarą Nowak na czele.

Piotr Kurek

6 maja 2018
Maraton MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy

Organizator: Gmina Połczyn-Zdrój, Starostwo Powiatowe Świdwin, Nadleśnictwo Połczyn-Zdrój 
Gdzie: Połczyn-Zdrój - park zdrojowy przy pijalni wód "Joasia" 
Start: godzina 11.00 - Mega, 11.15 - Mini. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 8 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mega - 66 km, MIni - 33 km. 

:

 

Źródło: https://www.facebook.com/piotr.kurek.146/posts/1662365187173992

 

 


 

 


27.04.2018 Piotr G

baner do ściągnięcia z linkiem http://mtbpolczyn-zdroj.pl Info | Odnośniki | Regulamin | Kontakt | ©2009 PG