Imprezy: 2019

05.05.2019 Maraton MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy więcej...

04.05.2019 V Bieg Borków w Połczynie-Zdroju więcej ...Wyniki 2018

RADIO

BAZA NOCLEGOWA
Sponsorzy i Patroni Medialni:

INSTALACJA aplikacji mtb2lok


Instalacja bezpłatnej aplikacji będzie wykonana przez sklep Google Play, więc warto zacząć od sprawdzenia czy smartfon ma już konto email, najlepiej gdyby to było na gmail.com. Link do aplikacji w sklepie to: https://play.google.com/store/apps/details?id=piot.mtb2lok. Instalacja ze sklepu pozwala na automatyczny upgrade w przypadku pojawienia się nowej wersji.
Jeśli system pozwoli, można plik instalacyjny ściągnąć też z naszej strony: http://mtbpolczyn-zdroj.pl/mtb/ftp/mtb2lok.apk

Program będzie wymagał dostępu do internetu, GPS oraz danych identyfikacyjnych smartfona. Aktywacja następuje po rejestracji, podstawą weryfikacji jest zapis na listę imprezy ZAPISY domtel.

Po zainstalowaniu i rejestracji można przetestować swoją pozycję na stronie: TEST lokalizatora

Poniżej krótki kurs obrazkowy:

1

Po kliknięciu na link mtb2lok otworzy się strona sklepu z aplikacją - jak na rysunku 1. Do zainstalowania.

2 Po instalacji, nie otwieramy aplikacji, przechodzimy do panelu głównego smartfona.
3 Należy odszukać w telefonie ikonki Ustawienia (czasami jest w górnym pasku) - będziemy zatwierdzać uprawnienia dla aplikacji.
4  
5  
6  
7 Po nadaniu uprawnień, przechodzimy do panelu głównego smartfona.
8 W górnym pasku proszę sprawdzić czy są włączone GPS i internet. Jeśli są aktywne, to po włączeniu aplikacji pobiorą się dane GPS i ekran będzie wyglądał jak na rysunku 12.
9 Po włączeniu aplikacji mtb2lok, w przypadku wyłączonego GPS w smartfonie, pojawi siękomunikat, że GPS jest wyłączony i opcja do jego aktywacji.
10  
11

Czerwony prostokąt INTERNET - brak dostępu do internetu, proszę sprawdzić czy są aktywne ikonki jak na rysunku 8.

Niektóre wersje systemu Android mogą blokować sprawdzanie połączenia internetowego i pomimo działającej transmisji wskaźnik INTERNET pozostanie czerwony.

Informacja "czekaj na komunikat" będzie widoczna do momentu uzyskania porawnego sygnału przez GPS i wyświetleniu aktualnej lokalizacji oraz uzyskania połączenia internetowego.

12

Tak to powinno wyglądać przy pierwszym uruchomieniu. Przycisk blokada zabezpiecza aplikację przed wyłączeniem przyciskami ekranowymi. Dwukrotne dotknięcie aktywuje okno programu.

Numer startowy nie jest wpisany - stąd komunikat w niebieskim polu..

13 Po odblokowaniu można wpisać swój numer startowy nadany przez organizatora imprezy.
14 Po wisaniu naciskamy "Gotowe" i czekamy na komunikat w niebieskim prostokącie.
15 Pierwsza rejestracja lokalizatora. Zgodnie z komunikatem Numer startowy nie jest przypisany innej komórce.
16  
17

Jeśli w komórce nie ma konta email, proszę przesłać wymagane informacje z innego urządzenia na email : administracja@mtbpolczyn-zdroj.pl

ID urządzenia - to 15 cyfrowy kod komórki, jeśli go nie ma - proszę sprawdzić uprawnienia aplikacji w ustawieniach jak na rys 7.

Wystarczy przesłać/ wykonać procedurę rejestracji tylko raz, czas oczekiwania do 24 godzin.

18 Na rysunku widzimy przypadek, gdy wpisano numer startowy przyporządkowany innemu smartfonowi. Wykonanie w tym przypadku procedury rejestracji poinformuje administratora o kolizji numeracji i nie aktywuje lokalizatora do wyjaśnienia sprawy.
19 Tak to wygląda, gdy numer jest zarejestrowany, są informacje zwrotne od serwera (w niebieskiim prostokącie). Gotowy do blokady.
20

Aplikacja w czasie normalnej pracy.

Po zatwierdzonej rejestracji przez administratora, zmiana informacji w niebieskim polu jest zależna od zmiany lokalizacji zawodnika czyli zmiany danych z GPS'a smartfona.Komórka nie "poruszająca się" nie wysyła informacji do organizatora (serwera).

Aplikacja będzie pracowała "na wierzchu", jeśli nie będzie jej widać, nie będzie wysyłać danych. Proszę nie wygaszać ekranu, ewentualnie zmniejszyć można jasność celem oszczędzania energii..

Po zainstalowaniu i rejestracji można przetestować swoją pozycję na stronie: TEST lokalizatora.

Aplikacja służy do przekazywania danych geo-lokalizacyjnych i identyfikacyjnych komórki zawodnika podczas imprezy MTB PKDiD w Połczynie-Zdroju na serwer organizatora. Aplikacja jest włączana i wyłączana tylko przez użytkownika i nie pracuje w tle. Dane są wykorzystywane przez organizatorów celem wizualizacji położenia zawodnika na trasie podczas wyścigu. Dane identyfikacyjne aparatu komórkowego nie są nigdzie udostępniane.

Użytkownik instaluje aplikację dobrowolnie i na własną odpowiedzialność, autor i organizatorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z działania aplikacji mtb2lok.

 

 


 

 


23.04.2018 Piotr G

baner do ściągnięcia z linkiem http://mtbpolczyn-zdroj.pl Info | Odnośniki | Regulamin | Kontakt | ©2009 PG