Imprezy: 2019

05.05.2019 Maraton MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy więcej...

04.05.2019 V Bieg Borków w Połczynie-Zdroju więcej ...Wyniki 2018

RADIO

BAZA NOCLEGOWA
Sponsorzy i Patroni Medialni:


Świąteczne oświetlenie.

Wjeżdżając do Połczyna-Zdroju od strony Koszalina można obejrzeć ciekawe zjawisko. Gratulujemy pomysłu :).

28.12.2016 Piotr G


Garda na Google earth.

Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego rowerowca Wito, udostępniamy szczegółowy skan okolicy pięciu jezior i trasę w pliku kml wraz ze skanami, które można otworzyć w google earth.

Skan mapy - tutaj.
Spakowana paczka z trasą - tutaj.

31.08.2016 Piotr G


Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia.

Zapraszamy do podejrzenia fotografii wykonanych podczas maratonu MTB.

13.05.2016 Piotr G


Wyniki maratonu.

Kolejność zawodników na mecie jest do sprawdzenia w zakładce WYNIKI. Znajdziecie tam na pierwszych pozycjach :) Radosława Roclawskiego, Arka Petkę, Krzysztofa Krzywy, Marka i Bartka Kupczyńskich, Pawła Górniak i Paulinę Coda oraz Krzysztofa i Piotra z Zachodniej Ligii MTB.Wszystkim gratulujemy.

9.05.2016 Piotr G


Ważna informacja.

UWAGA
Na prośbę zawodników startujących w dniu poprzedzającym nasz maraton, w zawodach w Polanicy i Krakowie, w naszym maratonie start GIGA zostaje przesunięty na godzinę 11:00, a pozostałych dystansów na 11:30. Początek zawodów dla par rodzic-dziecko o godzinie 12:00. Przepraszamy za tę pół godzinną zmianę i mamy nadzieję, że rywalizacja tylko na tym skorzysta :).

5.05.2016 Piotr G


Trasa familijna.

Niewątpliwą nowością tegorocznego maratonu jest wyścig dla par rodzic z dzieckiem. Zamieszczamy trasę do podejrzenia. Przebieg wytyczono przez malownicze zakątki połczyńskiego parku, wokół stawów, przez zaporę nad zalewem i odcinkiem ulicy solankowej. Zapraszamy.

5.05.2016 Piotr G


Nagrody ufundowane.

MARATON MTB PKDiD Połczyn-Zdrój 08.05.2016 ...mamy oficjalne potwierdzenie zapowiadanej niespodzianki, że oprócz nagród finansowych dla OPEN i GIGA, będą również nagrody finansowe i rzeczowe na pozostałych dystansach MEGA i MINI, za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii..

1.05.2016 Andrzej M


Pozytywne zmiany w regulaminie.

Miło nam poinformować, że dzięki naszym sponsorom zostały ufundowane nagrody finansowe za trzy pierwsze miejsca w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn na dystansie GIGA. Mamy również miłą niespodziankę dla wszystkich kategorii na tym dystansie również za trzy pierwsze miejsca, o czym niebawem poinformujemy, a tymczasem zapraszamy. Zmiany w regulaminie w zakładce. Maraton nasz został zgłoszony do PZKol. co umożliwi start zawodnikom z licencjami, a także do klasyfikacji Zachodniej Ligi MTB (tylko dystans MEGA).

29.04.2016 Andrzej M


Trasa opublikowana.

W zakładce TRASY dostępna jest mapa z przebiegiem naszego maratonu.
Nowością jest podwójny przejazd wschodniej pętli na dystansie GIGA. Nie ma lekko :).

28.04.2016 Piotr G


Oficjalny spot maratonu.

W dynamicznym skrócie :).

Wkrótce plan trasy - jest już objechana i mam pliki z GPSu. Zapowiada się interesująco, z pętlą dla GIGA, wytyczona częściowo po połczyńskiej gardzie.

26.04.2016 Piotr G


Połczyńska Garda w ruchomych obrazkach.

Lanoponiedziałkowe rowerowanie po połczyńskiej gardzie uwiecznione przez Andrzeja Maziarza. Start spod Joasi był skromny, ale w połowie trasy tłok zrobił się znaczny. Słoneczko przygrzewało, wiaterek chłodził, a widoki, że przytoczę Piotra Bałtroczyka - przecudnej urody.

Zapraszamy do objazdu grupowo lub indywidualnie. Znakomity trening przed majowym maratonemi.

30.03.2016 Piotr G


Świętowo.

Tu z tego miejsca na Wasze ręce składamy życzenia spokojnych Świąt Wielkanocnych, aby upłynęły w radości rodzinnej.

I nie przejedzcie się frykasami, ewentualnie przejedzcie się i pokręćcie kółkami.

26.03.2016 Piotr G


Ruszyła rejestracja

Zapraszamy do zapisów na naszą imprezę. Nowością jest oprócz dystansów MINI MEGA i GIGA, także krótsza pętla dla par opiekun+dziecko.
Czyli tylko klikać w zakładkę rejestracyjną :).

19.03.2016 Piotr G


Super Kwalifikacja.

Maraton PKDiD został włączony w kalendarz zawodów Super Kwalifikacji MTB na sezon 2016. Połczyńską imprezę zakwalifikowano do kategorii pierwszej (wyżej czyli "0" uplasowały się tylko trzy imprezy - Mistrzostwa Polski w cross country, Mistrzostwa Polski w maratonie oraz Maja Race). 
Kategorie dla poszczególnych wyścigów zostały ustalone na podstawie wiedzy na temat trasy, historycznego, oraz spodziewanego poziomu sportowego oraz w efekcie konsultacji z zawodnikami. Powtórzę tu za regulaminem - celem SKMTB jest wskazanie najmocniejszych kolarzy górskich w kraju, więc przy ustalaniu kategorii liczy się tylko trasa i poziom sportowy.
Bardzo dziękujemy Pawłowi Kuflikowskiemu za tą miłą informację.

Więcej na stronie http://skmtb.pl.

Kalendarz imprez w formacie PDF

27.02.2016 Piotr G


Super Maraton.

Pod takim tytułem Przemysław Elbertowski opisuje zeszłoroczny maraton w Połczynie. Cytujemy pełny tekst:
"Nie spodziewałem się tak udanej imprezy w Połczynie Zdroju - MTB Maraton Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy. Nazwa sugeruje górskie ściganie, a to wyścig na północy Polski. Płasko na szczęście nie było, bo organizator przygotował super trasę – 95 km na jednej pętli z blisko 2000 m przewyższenia. Maraton miał rangę Pucharu Polski, więc na starcie stanęła czołówka krajowa walcząca o punkty PZKol. W tej kategorii zwyciężył Mariusz Kozak z grupy zawodowej JBG-2, wspierany przez swoich kolegów, którzy zajęli pięć pierwszych miejsc. Ja na mecie finiszowałem na miejscu 10, co dało mi pierwsze miejsce w kategorii wiekowej i wśród zawodników nie licencjonowanych."

Podejrzane na stronie www.ebertowski-mtb.pl.

2.02.2016 Andrzej M


Razem zawsze raźniej.

Tegoroczny maraton PKDiD odbędzie się w ramach Zachodniej Ligi MTB. Miło nam, że możemy połączyć siły w organizacji zawodów. Na stronie www.zlmtb.com można podejrzeć ogólny regulamin maratonu, poczytać relacje z poprzednich wyścigów.

11.01.2016 Piotr G


Maratony, które chcesz ukończyć.

Artykuł Tomka Hoppe na stronie www.mtb-xc.pl opisujący tegoroczne wydarzenia rowerowe na które warto się wybrać. Na pierwszym miejscu przedstawiono połczyński maraton "W Połczynie byłem dwa razy, trasa jest naprawdę świetna! Nie ma nudy, a jak przed wyścigiem popada to może być naprawdę trudno! ".

8.01.2016 Piotr G


Jest już termin połczyńskiego maratonu PKDiD w 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników rowerowania na majowy START.

5.01.2016 Piotr G

Trasa

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

2.01.2016 Piotr G

Archiwum roku 2014-2015

baner do ściągnięcia z linkiem http://mtbpolczyn-zdroj.pl Info | Odnośniki | Regulamin | Kontakt | ©2009 PG