ROWEROWY POŁCZYN ROWEROWY POŁCZYN  

Imprezy: 2024

5.05.2024 MTB Maraton po Szwajcarii Połczyńskiej LUBORADZA, Puchar Polski UCI - trasa.

4.05.2023 III Bieg Luboradzka Dycha - trasa..

2.06.2024 MTB Maraton po Szwajcarii Połczyńskiej POŁCZYN-ZDRÓJ, Puchar Polski UCI trasa...

1.06.2024 Bieg Borków trasa...Wyniki 2023 i poprzednie

RADIO

BAZA NOCLEGOWA

Prezent podchoinkowy.

Wspominkowe 15 minut rowerowych zmagań.

26.12.2018 Piotr G

Spokojnych Świąt.

Redakcja życzy rodzinnych i udanych Świąt Bożego Narodzenia.

22.12.2018 Piotr G

Zdjęcia na facebook'u.

Z przyjemnością donoszę, że zdjęciuszki z połczyńskiego maratonu są do podejrzenia na fejsbukowym blogu Rowerowego Połczyna. Linki poniżej.

MTB Połczyn 2018 "Przed startem"
MTB Połczyn 2018 "START"
MTB Połczyn 2018 "Na trasie"
MTB Połczyn 2018 "Powroty"
MTB Połczyn 2018 "Na Podium"

10.06.2018 Piotr G

WYNIKI MARATONU PKDiD w Połczynie-Zdroju.

Wyniki na stronie DOMTELu..

06.05.2018 Piotr G

http://mtbpolczyn-zdroj.pl/mtb/gogleMTB.htm.

Zamieszczamy skrót do strony z lokalizacją zawodników podczas Maratonu PKDiD w Połczynie-Zdroju..

06.05.2018 Piotr G

Z blogu pewnego pana Piotra.

Zamieszczamy przedruk artykułu Piotra Kurka, w którym wypowiada się na temat naszego maratonu, obecnego, jak i tych poprzednich. Warto zagłębić się w lekturze.

27.04.2018 Piotr G

Jak zainstalować aplikację lokalizacyjną.

Jest już dostępna do ściągnięcia aplikacja mtb2lok dla systemu Android, lokalizująca zawodników i instalowana w ich aparatach komórkowych. Program jest bezpłatny, bez reklam, dobrowolny i nie wynaga zbyt wiele od naszych smartfonów. Dostępna wersja jest przygotowana tylko dla wyścigu w Połczynie-Zdroju, po imprezie nie będzie aktywna. Dzięki niej w trakcie maratonu będzie można obserwować zmagania zawodników na trasie na specjalnie przygotowanej stronie. Przed imprezą udostępnimy link do strony dla publiczności.

23.04.2018 Piotr G

Uwaga. Zmiana miejsca startu.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy bardzo pozytywną informację. Lokalizacja startu i mety maratonu PKDiD oraz Biegu Borków to ponownie nasz piękny park. Biuro zawodów będzie mieściło się przy Pijalni Wody Joasia, a startujemy na alejce obok, tak jak w zeszłym roku. Zmiany zostały już naniesione do regulaminu oraz do tras wyścigu. Można oglądać i pobierać.

18.04.2018 Piotr G

Radio MTB

Miło mi donieść, że 48 godzinne, sobotnio-niedzielne radiowe testy przeszły pozytywnie. Internetowe Radio MTB Połczyn-Zdrój  będzie nam towarzyszyć podczas połczyńskiego maratonu. Dzięki niemu będzie można prosto z Placu Wolności posłuchać głosu komentatora, czyli niezastąpionego Piotra Kurka, praktycznie na bieżąco.
Razem z wizualizacją położenia zawodników będzie to niewątpliwie interesująca pozycja dla przeglądaczy internetu .
Oczywiście zapraszamy wszystkich na Plac, gdzie można będzie zaznać też innych przyjemności.
Technicznie -  po lewej stronie znajduje się ikonka RADIA (obecnie nieaktywna). 
Gdyby odtwarzacz nie zadziałał, poniżej ikonki będzie znajdował się link do strony serwera RADIA. Serwer jest darmowy, więc zawiera reklamy. Po otwarciu strony są dwa wyjścia. Albo usłyszymy audycję, albo trzeba będzie wrócić do strony MTB i kliknąć ponownie na ikonkę RADIA. Preferowany CHROME. Inne przeglądarki nie testowane.
W przypadku utraty połączenia z internetem, zmiany IP itp konieczne może być powtórzenie procedury jak wyżej.
Miłego słuchania.

16.04.2018 Piotr G

Geo-lokalizacja

Taki oto sprytny kolarzyk będzie nam towarzyszył podczas zawodów w Połczynie-Zdroju
Przygotowujemy aplikację na smartfony (czy może smartphone'y), która przekazuje bieżącą lokalizację zawodnika na serwer organizatora. Dzięki temu publiczność będzie mogła obserwować w czasie rzeczywistym zmagania sportowe na trasie. Trwają prace nad systemem umożliwiającym w domowym zaciszu przed ekranem komputera podejrzeć aktualną sytuację połczyńskiego maratonu.

Aplikacja na androida jest bezpłatna, pracuje "na wierzchu", nie jest wymagająca, potrzebuje dostępu do internetu i GPS oraz ID telefonu. Nie pobiera żadnych prywatnych danych. Oczywiście instalacja jest dobrowolna, jednak liczymy na masowe wykorzystanie podczas wyścigu :). O instalacji i obsłudze napiszę wkrótce.

11.04.2018 Piotr G

Plakat 2018

Maszyna ruszyła

III etap sportowych zmagań w ramach Zachodniej Ligi MTB przed nami. Trasa objeżdżona, drobne korekty oczywiście trafią do plików gpx, organizatorzy pracują pełną parą, a pogoda od kilku dni jest zaklinana przez Naczelną Pogodynkę.
Dobrze jest zajrzeć na stronę Zachodniej Ligi, gdzie pojawią się informacje o płatnościach, kontach, terminach itp. A skoro już o materialnych rzeczach piszę, to wspomnę o nagrodach. Pula przeznaczona na ten cel to obecnie 13 000 zł i na pewno się nie zmniejszy :). Warto więc opracować strategię i dotrenować organizm. Oczywiście Andrzej przygotowuje opis trasy, czego należy się na niej spodziewać i jaki kolor ramy jest modny w tym roku :).

10.04.2018 Piotr G

Zapisy elektroniczne

Zapraszamy do wpisania się na listy startowe. Linki do strony z zapisami znajdziecie w zakładce rejestracja.
Wkrótce napiszę więcej o nowości w połczyńskim etapie. Dotyczy możliwości obserwacji pozycji zawodnika na trasie w czasie rzeczywistym. Pracujemy nad udostępnieniem systemu podczas zawodów dla szerszej publiczności przez przeglądarkę internetową wraz z komentarzem prowadzącego.

8.04.2018 Piotr G

Trasy dla zawodów MTB i Biegu Borków wytyczone.

MARATON MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy 06 maja 2018 roku w Połczynie- Zdroju oraz IV  Bieg Borków, 05 maja 2018 roku - te dwie imprezy sportowe są bardzo ważne dla naszego miasta. Dla miłośników szybkiego poruszania się przygotowaliśmy trójwymiarowe mapy na smaczek oraz pliki z trasami w formacie GPX.

28.03.2018 Piotr G

Na Nowy Rok.

Serdecznie życzymy udanego roku 2018. Nabierajcie kondycji :)

5.01.2018 Piotr G

PKDiD 2018 zaplanowane.

Niniejszym informujemy zainteresowanych oraz wszystkich, którzy jeszcze się zainteresują, że start połczyńskiego maratonu planowany jest na 6 maja 2018.

Termin majowy jest idealny na rozruszanie zastygłych po zimie części rowerowych (i nie tylko), więc zapraszamy do zaplanowania sobie czasu w Połczynie-Zdroju

27.11.2017 Piotr G

Podziękowania Burmistrz Połczyna-Zdroju.

Za nami kolejny maraton sportowo-rekreacyjny. Punktem kulminacyjnym było doroczne święto kolarstwa górskiego pod nazwą „MARATON MTB Polodowcowa Kraina Drawy i Dębnicy”, który odbył się 07 maja 2017 roku w Połczynie- Zdroju oraz III z kolei  Bieg Borków, który odbył się 06 maja 2017 roku.
W poniższych słowach...

10.05.2017 Piotr G

PKDiD 2017 zaliczone.

Bardzo dziękujemy zawodnikom za piękną walkę na trasie i wspaniałą atmosferę na zawodach. Wszystkim zaangażowanym na różnych etapach przygotowawczych i przy obsłudze pięknie dziękujemy.

Wyniki w podziale na konkurencje są dostępne w zakładce WYNIKI. Zdjęcia są w trakcie dopieszczania, niedługo udostępnimy.

Zachęcam do opiniowania, przesyłania uwag, wnioskowania i chwalenia :)

8.05.2017 Piotr G

Garść informacji.

Kilka porad i wskazówek, które mogą sie przydać w dzień Maratonu w Połczynie-Zdroju:
Dystans MINI jest w tym roku dużo krótszy i łatwiejszy (bez wjazdu na Trzy Garby), omija trudny początkowy odcinek (ok. 10 km) i prowadzi dalej już łatwą trasą do początku Połczyńskiej Gardy (Doliny Pięciu Jezior). Po przejechaniu ok. 3 km Gardy wracamy z powrotem do mety tą samą trasą.
Zalecane opony (na wszystkie dystanse) - wystarczy semi slick jeżeli będzie sucho, a gdyby było mokro to będą przydatne opony na mokry teren z wysokim bieżnikiem.
Skala trudności naszego Maratonu w skali od 1-6 to MINI-2, MEGA-4 i GIGA 5
Trasa prowadzi drogami w większości leśnymi, dużo singli, trochę szutrówki i niewiele polnych dróg, asfaltu nie ma w ogóle. W porównaniu do lat ubiegłych MEGA również jest krótsze o 10 km, jak i GIGA o 20 km.

1.05.2017 Andrzej M

GIGA? PZKol?

Zapraszamy zawodników z licencjami PZKol, np Elita do zmierzenia się z naszą trasą GIGA. Maraton jest zgłoszony do Kalendarza PZKol.

28.04.2017 Piotr G


Oficjalny spot maratonu 2017.

Zapowiada się interesująco, wytyczona po połczyńskiej gardzie.

17.04.2017 Piotr G

Gotowi na zapisy?

Zapraszamy do wpisania się na listy startowe w odpowiedniej kategorii. Linki do strony z zapisami znajdziecie w zakładce rejestracja. Do podejrzenia jest także trasa maratonu. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia..

8.04.2017 Piotr G

Ploteczki zaplanowane.

Wiedząc, gdzie przyłożyć ucho jest się poinformowanym. Nasz niezastąpiony traso-planowacz w postaci Andrzeja postanowił wszystkich zaskoczyć. Trasa MINI będzie wyjątkowo malownicza, gdyż poprowadzi zawodników połczyńską gardą. Krótsza niż w ubiegłym roku, ale jakże piękna. Bliższe szczegóły jak tylko dostanę pliki z gps'a.

15.03.2017 Piotr G

III Bieg Borków ma już termin.

Szykujcie obuwie. W pierwszą sobotę maja, na dzień przed maratonem MTB rusza impreza biegowa. To już trzecia edycja konkursu o wyjątkowej atmosferze. Zapraszamy - stawcie się rodzinnie i w duchu sportowej rywalizacji.

13.03.2017 Piotr G

Noworocznie.

Wszystkim oglądaczom życzymy udanego roku 2017. Niech Moc będzie z Wami :)

5.01.2017 Piotr G

Archiwum roku 2016

baner do ściągnięcia z linkiem http://mtbpolczyn-zdroj.pl Info | Odnośniki | Regulamin | Kontakt | ©2009 PG