ROWEROWY POŁCZYN ROWEROWY POŁCZYN  

Imprezy: 2023

7.05.2023 MTB Maraton po Szwajcarii Połczyńskiej LUBORADZA wyniki.

6.05.2023 II Bieg Luboradzka Dycha wyniki..

11.06.2023 MTB Maraton po Szwajcarii Połczyńskiej POŁCZYN-ZDRÓJ wyniki...

10.06.2023 Bieg Borków wyniki...Wyniki 2023 i poprzednie

RADIO

BAZA NOCLEGOWA
I Mistrzostwa Polski MTB Branży Budowlanej


Jak do tego doszło.

Jak czytelniku domyślasz się, każda majowa impreza MTB poprzedzona jest okresem przygotowań. A to trochę pisaniny, a to objazdów i wytyczeń, a innym razem słowno-gestykulacyjnych uzgodnień typu tędy-nietędy. Im bliżej do startu tym więcej załatwiania i wręcz fizycznej pracy. Przy jednej z takich fizycznych okazji, czyli podczas oczyszczania trasy z niespodzianek i innych przeszkadzajek liściowo-gałęziowo-wodnokanalizacyjnych natrafiono na niewiadomego pochodzenia artefakt. Znaczy wiadomo było co to jest i jak go wytworzono, jednak pytanie skąd coś takiego w takiej głuszy.

Szczęśliwym znalazcą (prawdopodobnie potknął się o niego bidulek) był Paweł Szczesny, znany połczyński amator rowerowego szaleństwa i zarazem filar naszej społeczności MTB. I nie piszę tego z uwagi na słuszną posturę, ale naprawdę chłopak przysłużył się sprawie. Wróćmy jednak do artefaktu, który okazał się być cegłą. Paweł udziela się zawodowo w branży handlowo - budowlanej, więc nic dziwnego, że było to dla niego jak grom z jasnego nieba.

CEGŁA Moment odnalezienia cegły oraz inne przyjemności podczas sprzątania lasu.

To był zalążek pomysłu na zgromadzenie na jednej trasie rowerowych zapaleńców z branży.Paweł wielokrotnie uczestnicząc w zawodach na terenie całej Polski napatrzył się na dekoracje zawodników, a to Elektryków, a to Strażaków a to... Dlaczego nie Budowlańców? Jak już powiedziało się A to trzeba było powiedzieć B. Zaczęły się rozmowy, dyskusje wewnątrz naszej grupy, uzyskano akceptację naszego lidera, Andrzeja Maziarza - ale jak to ugryźć żeby zrobić z tego oficjalną imprezę. Zwrócono się do głównodowodącego Zachodniej Ligii MTB, Piotra Kopczyńskiego, który aż zaklaskał na myśl o powiększeniu rowerowej rodziny. I pojechali na Targi Budowlane, gdzie zostali przyjęci ciepło i przyjaźnie :). Poproszono także o pomoc Urząd Miasta w Połczynie-Zdroju.

Należało nawiazać kontakty, odświerzyć stare znajomości, rozpropagować informacje w branży. Telefony, spotkania na Targach, pisma itd.

Poniżej przytoczę fragmenty pisma jakie wystosował Urząd Miejski w Połczynie-Zdroju do zainteresowanych.

Szanowni Państwo

Gmina Połczyn-Zdrój na przełomie 20 lat była gospodarzem wielu imprez rowerowych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim tj. wyścig Pucharu Polski Kobiet w kolarstwie szosowym, wyścig MASTERS, Gryf Maraton MTB i kontynuowany do chwili obecnej Maraton MTB "Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy".

W tym roku w dniach 4-5 maja w Połczynie-Zdroju odbędzie się cykl imprez pn. Sportowa Majówka. W dniu 4 maja uczestnicy V-tego Biegu Borków będą ścigać się na dystansie 12 k, a 5 maja będziemy gościć zawodników Maratonu MTB w ramach Zachodniej Ligii MTB, na dystansie MINI i MEGA w 14 kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Na wyścigi MTB do naszego miasta przybywają uczestnicy z Polski i z zagranicy wraz z rodzinami, szacuje się, że jest to ok 2500 osób. Imprezy oceniane są przez uczestników na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem technicznym, jak i merytorycznym. Szczególnie cenione są trasy biegowe jak i rowerowe, które przebiegają najbardziej urozmaiconymi pod wzgledem krajobrazowym obszarami Drawskiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy podkreślają walory niezwykle zróżnicowanej konfiguracji terenu.

W tym roku planujemy wzbogacić nasz wyścig MTB o organizację I Mistrzostw Polski Branży Budowlanej.

Serdecznie zapraszamy do wystawienia reprezentacji Państwa firmy w tych mistrzostwach (drużyna minimum 3 osobowa, bez względu na płeć). Sugerujemy start reprezentacji w stroju kolarskim, z logo firmy czy też inną reklamą firmową.

I Mistrzostwa Polski w Branży Budowlanej w Maratonie MTB w Połczynie-Zdroju odbywać się będą na dystansie MINI (30- 40 km) oraz MEGA (50-80km).

tutaj w piśmie następują ogólne informacje, które szczegółowo będą przedstawione w regulaminie MTB PKDiD na naszej stronie.

Zdarzeniom sportowym, których start i meta zlokalizowane będą w Parku Zdrojowym, towarzyszyć będą liczne imprezy między innymi festyn rekreacyjny dla dzieci, jarmark produktów regionalnych, występy artystyczne.

...

podpisano Burmistrz Sebastian Witek

 

Maszyna ruszyła. Zapraszamy serdecznie wszystkich Budowlańców, Handlowców oraz innych mających wspólny mianownik z branżą budowlaną.

Trasy czekają na śmiałków, a nagrody trafią do najlepszych :)

 26.02.2019 Piotr G

baner do ściągnięcia z linkiem http://mtbpolczyn-zdroj.pl Info | Odnośniki | Regulamin | Kontakt | ©2009 PG